Mazurska eskapada Robaczków

Zielono im było – tymi słowami można podsumować czterodniową wycieczkę klas 3b i 3c na Mazury, która odbyła się w dniach 29 maja – 1 czerwca 2023 roku. W poniedziałkowy wczesny poranek (5:45!) żądni przygód młodzi biolodzy pod opieką wychowawczyń: pani Sylwii Szubert i pani Karoliny Szybki-Kmiecik oraz nauczycieli biologii i chemii: pana Jacka Pawłowskiego oraz pani Katarzyny Więcławik pełni werwy i znakomitego humoru wyruszyli w stronę Piecek zatrzymując się na krótki postój w Płocku, by wyprostować nogi  i zauroczyć się wspaniałym widokiem na Wisłę rozciągającym się z niezwykle urokliwego Wzgórza Tumskiego. Ta mazurska wycieczka miała nie tylko aspekt przyrodniczy, ale i historyczno-kulturowy, bowiem wojażerowie drugiego dnia mieli okazję zwiedzić kwaterę Hitlera w Gierłoży o kryptonimie „Wilczy Szaniec” i niezwykłe Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, gdzie wysłuchali przepięknego koncertu organowego ciesząc oczy wspaniałym wnętrzem kościoła. Jednak to trzeci dzień przyniósł najwięcej radości, gdyż młodzież mogła być naprawdę blisko natury podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią i poddać się niesamowitemu urokowi bogatej fauny oraz flory tego miejsca, by wieczorem integrować się podczas wspólnego ogniska. Uczniowie mieli także okazję pospacerować po żeglarskiej stolicy Polski – Mikołajkach, a ostatniego dnia ujrzeć na własne oczy między innymi rosiczkę okrągłolistną, roślinę pożywiającą się owadami, w Rezerwacie przyrody „Królewska Sosna”.

Te cztery niezwykłe dni upłynęły wszystkim bardzo szybko dając prawdziwy przedsmak zbliżających się wakacji.