Niezwykłe Mikołajki w III LO

Mimo że Mikołajki już za nami, to nadal pozostają w naszych myślach. Ach, co to był za dzień pełen różnorodnych wrażeń! Korytarze naszej szkoły tętniły życiem i mieniły się pięknymi odcieniami czerwieni, bowiem nauczyciele oraz uczniowie poczuli już klimat świąt i celebrowali 6 grudnia mikołajkowymi czapkami i stosowanymi do okazji sweterkami, z których najczęściej spoglądał zadziornie Rudolf. Młodzież miała w ten sposób szansę uniknąć pytania, a nauczyciele… jak zawsze z uśmiechem litować się nad niesfornymi basałykami 😉 . Pomocnicy Świętego Mikołaja przechadzali się po klasach rozdając słodycze za poprawne (a czasem i nie 🙂 ) odpowiedzi dotyczące Świąt. Była też Zimowa Herbatka parzona od serca dla Fundacji Świętego Mikołaja, która cieszyła się tak ogromnym powodzeniem, że każda para rąk do jej przygotowania okazała się zbawieniem 😉 . Oczywiście było także ubieranie choinki. Czynność, jak widać na zdjęciach, niezwykła 🙂 . Klasa 3e, jak przystało na sportowców, spędziła ten dzień integrując się na lodowisku. Natomiast Ci, którzy kochają rywalizację, mogli zmierzyć się w mikołajkowym konkursie „Moja półka z książkami” organizowanym przez bibliotekę szkolną oraz Mikołajkowym Szachowym Turnieju. Wyniki obu zmagań zamieszczamy poniżej. Warto dodać, ze turniej został zorganizowany przez panią Iwonę Wendt oraz pana Sergiusza Nawrota we współpracy z Ostrowskim Towarzystwem Szachowym. Sędziował pan Andrzej Wendt.

Prawda, że był to niezwykły dzień? Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie. To People make III LO.

Wyniki konkursu „Moja półka z książkami”:
I miejsce – Julia Michalska, 2C
II miejsce – Aleksandra Schubert, 2D
III miejsce – Paulina Woźniak, 2B
Wyróżnienia: Wiktoria Chlasta 2C, Patrycja Szymańska 2C, Filip Grzelak 2G.

Wyniki Mikołajkowego Szachowego Turnieju:
I miejsce – Bartosz Łakomy, 3A
II miejsce – Piotr Ostrowski, 3A
III miejsce – Dominik Majchrzak, 3A.