Delegacja III LO na uroczystej Gali

Przedstawiciele III LO zostali zaproszeni na Galę Konkursu „Solidarna Szkoła”, która odbyła się w pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Społeczność naszej szkoły okazała się wyjątkowo solidarna na tle innych placówek i dzięki temu uzyskaliśmy zaszczytne I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w średnich i dużych miastach z zebraną kwotą 12 316 zł i 9 stypendiami św. Mikołaja! Tym samym III LO otrzymało zaszczytny tytuł Solidarnej Szkoły oraz nagrodę główną w kwocie 5000 złotych na stypendia uczniowskie! Jako laureaci Solidarnej Szkoły nasi przedstawiciele gościli również z wizytą w Pałacu Prezydenckim, na zaproszenie Pani Prezydentowej – Agaty Kornhauser-Dudy, która spotkała się z naszą delegacją w Sali Kolumnowej. Ponadto wzięli udział w dwudniowych warsztatach dla uczniów i nauczycieli. Karolina, Wiktoria, Jakub i Adam między innymi nauczyli się tradycyjnego dworskiego tańca, sprawdzili swoje zdolności podczas angażującej gry negocjacyjnej i zrelaksowali na warsztatach rzeźbiarskich. W tym czasie nauczyciele uczestniczyli w warsztatach kaligrafii. Pani Katarzyna Kamzol, pedagog szkolny i Dyrektor III LO Przemysław Zimniak mieli więc okazję ćwiczyć tę trudną sztukę starannego i estetycznego pisania, która podobno kształtuje charakter i cierpliwość.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i rodzicom zaangażowanym w zeszłoroczne zbiórki oraz naszym sponsorom oraz przyjaciołom III LO. Mamy nadzieję, że za rok również okaże się, iż nasza Solidarność wyróżnia się wśród wszystkich innych szkół w Polsce!