Rozstrzygnięcie konkursów z okazji DJO

Nareszcie mamy wyniki klasowych zmagań w konkursach gwarowych związanych z obchodami Dnia Języka Ojczystego.

Przypomnijmy, że klasy pierwsze rozwiązywały Kahoota, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość gwary wielkopolskiej. Uczniowie klas drugich budowali przepisy na regionalne potrawy, zaś klas trzecich wymyślali zabawne historyjki – wszystko z wykorzystaniem słów gwarowych.

Wszyscy uczestnicy wykazali się zaangażowaniem. Opowiadania dostarczyła klasa 3b – kilka dzieł budowanych grupowo, a poza tym indywidualnie Martyna Mańka z klasy 3c oraz Joasia Budzińska, Karolina Strzelczak, Patrycja Plewińska, Lena Sztukowska oraz Natalia Rachuta z 3a.

Przepisy kulinarne dostarczyły klasy 2d oraz 2e.

W kahootowej rywalizacji wzięły udział wszystkie klasy pierwsze. Najwięcej punktów zdobyła klasa 1b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania👍.