Spotkanie z literaturą

W piątek, 15 grudnia w murach naszej szkoły gościł  pisarz, autor 28 kryminałów wydanych w Polsce i zagranicą,  uhonorowany licznymi tytułami i nagrodami, pan Marek Krajewski.

Pisarz opowiadał wiele ciekawych historii i anegdot  związanych ze swoim życiem zawodowym począwszy od przypadkowego debiutu Śmierć w Breslau w 1999 r., aż do ukazania się najnowszej powieści Ostra w listopadzie tego roku.

Uczniowie dowiedzieli się m.in.,  jak wygląda praca nad książką od pomysłu do realizacji, ile osób w wydawnictwie pracuje nad tekstem, skąd pochodzą inspiracje do wydarzeń i postaci, a także, jakie wyzwania stawia przed pisarzem współczesny czytelnik.

Wykorzystując fakt, że nasz Gość z wykształcenia i zamiłowania  jest filologiem klasycznym, i że do 2007r. był wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego, rozmawialiśmy również o wartościach kultury antycznej i uniwersalizmie prawd oraz sentencji łacińskich.

Na zakończenie spotkania pan Marek podpisywał książki, rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć.  Przedsięwzięcie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a jego inicjatorką była pani Karolina Malchrzycka, nauczyciel bibliotekarz.