Strażacki obóz pierwszoklasistów

W dniach 01-02 czerwca 2023r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Lido w Antoninie druhny i druhowie klas pierwszych mieli okazję spróbować swoich sił w praktycznym działaniu. Po zakwaterowaniu wszyscy wyruszyli do miejscowości Ludwików w celu zaprezentowania sprawności na torze sztafety strażackiej. Każdy zastęp wykonał to dwukrotnie uzyskując coraz to lepsze wyniki. Kulminacyjnym punktem obozu były jednak zajęcia z ratownictwa wodnego. W tym celu przybył zespół ratowników dowodzony przez prezesa Macieja Siwka oraz jednostka ratownicza z OSP w Dębnicy pod kierunkiem prezesa druha Szymona Fludra. Czynności ratownicze wykonywano zarówno z profesjonalnej łodzi, jak i z brzegu. Całość zmagań zakończyło wspólne ognisko, kiełbaski oraz tańce. Drugi dzień pobytu rozpoczęto od zwiedzania Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Ważnym punktem pobytu były też zajęcia w centrum monitorowania o zagrożeniach pożarowych na terenach obszarów leśnych. Zanim wyruszono w drogę powrotną kilkanaście minut spędzono na terenie Rezerwatu Wydymacz.

Zadowolenie z pobytu było tak duże, wszyscy oczekują już następnego wyjazdu za rok.

Podczas pobytu opiekę sprawowali: pan Antoni Szczurek, nauczyciel edukacji pożarniczej oraz pani Izabela Lis, nauczycielka wychowania fizycznego.