Uczniowie III LO w pałacowych komnatach

6 października uczniowie klas: 2a, 2d i 4a wraz z opiekunkami: panią Anitą Wasiak, panią Moniką Olejnik-Zimniak i panią Katarzyną Więcławik wybrali się do Rogalina, aby zwiedzić posiadłość rodu Raczyńskich i obejrzeć piękne komnaty pałacowe. Wizyta okraszona była opowieściami o losach znamienitego rodu, który w istotny sposób wpisał się w historię naszego kraju. Ponadto młodzież uczestniczyła w ciekawych warsztatach dotyczących mody panującej na przestrzeni minionych stuleci. Gorsety, krynoliny, szlafmyce, czepce to elementy ubioru, które zapisały się na kartach historii. Wizyta w pałacu stała się też znakomitą okazją, by na własne oczy ujrzeć najwspanialszą kolekcję polskiego malarstwa, w której znajdują się obrazy takich mistrzów jak: Jan Matejko, Jacek Malczewski czy Olga Boznańska.

Zwieńczeniem wizyty w Rogalinie był spacer po parku, który dzięki pięknej pogodzie pokazał się uczestnikom eskapady w pełnej krasie. Dęby szypułkowe nazwane na cześć legendarnych braci: Lech, Czech i Rus w jesiennej oprawie wyglądały naprawdę imponująco.