Warsztaty językowe z niezwykłymi gośćmi

26 i 27 marca 2024 r. klasa lingwistyczna 2e wzięła udział w warsztatach językowych przeprowadzonych przez wolontariuszy z Centrum Aktywności Twórczej goszczących w Polsce. Do III LO zaprosiliśmy Neely z Niemiec, Gretę z Węgier, Anrejsa z Łotwy i Verę z Hiszpanii.

Wolontariusze prezentowali swoje kraje oraz prowadzili quizy. Vere, z pochodzenia Hiszpanka, spędziła 10 lat swojego życia w Peru, więc przy okazji sporo opowiadała o życiu w tym kraju.

Nasi goście podczas pobytu w Ostrowie mieszkali w domach u uczniów, poznając polską kulturę oraz nawiązując nowe przyjaźnie. Dla nich przede wszystkim była to okazja na doskonalenie umiejętności językowych.

W projekcie wzięli też udział uczniowie z innych klas, a koordynatorką była pani Lidia Stachurska we współpracy z panią Anitą Wasiak.