Wida – utalentowana lingwistka

Tegoroczny Konkurs Tłumaczeniowy organizowany przez UAM w Kaliszu już za nami, ale radość i emocje z nim związane cały czas nam towarzyszą. Uczennica naszego liceum, Wida Walczak z klasy 4b, otrzymała drugie wyróżnienie! To duże osiągnięcie zważywszy, że konkurowało ze sobą ponad 140 uczniów z 16 szkół  ponadpodstawowych Ziemi Kaliskiej. Wida zaprezentowała znakomitą znajomość języka angielskiego oraz języka ojczystego, a także umiejętność krytycznej analizy i interpretacji tekstu. Tegoroczni uczestnicy zmierzyli się z tłumaczeniem fragmentu książki Unseen Academicals (Niewidoczni Akademicy) bestsellerowego autora Terry’ego Prachetta. Po części pisemnej konkursu uczniowie wzięli udział w niezwykłym wykładzie dr. Krzysztofa Majera Tłumacz wychodzi z cienia. Kilka słów o przekładzie literackim, wysłuchali prelekcji prof. UAM dr hab. Artura Skweresa pt. Dostrzegał to, czego nie widzieli inni, dobrze się przy tym bawiąc, a także uczestniczyli w warsztatach językowych W jaki sposób budujemy wyrazy w języku? Szlakiem procesów słowotwórczych w językach angielskim i polskim, prowadzonych przez dr Agnieszkę Wawrzyniak. To była prawdziwa uczta dla miłośników języka angielskiego.

Serdecznie gratulujemy!