Teatralny Kalisz

30 listopada 2023 roku klasy 1a, 1b, 1g, 1h uczestniczyły w spektaklu teatralnym w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia sztuki Moliera pt. Skąpiec. Tradycją kaliskiego teatru jest eksperymentalne podejście do sztuk tego barokowego twórcy. Nie inaczej było i tym razem. Zachowano fabułę komedii, ale aktorzy posługiwali się językiem współczesnym, co ułatwiło młodzieży zrozumienie idei sztuki, a Skąpiec to lektura obowiązkowa.

Wyjazd zorganizowała pani Maria Libera dzięki wieloletniej współpracy z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Donata Kasprzak, Beata Kozińska-Kaczmarek, Agnieszka Poprawska, Lidia Stachurska, Sylwia Szubert, Anita Wasiak, Alina Wesołowska-Lisiak.