Wiosenne sukcesy humanistyczne

Warto przelewać swe przemyślenia i uczucia na papier, wykorzystując różnorodne formy pisania, o czym świadczą również sukcesy naszych uczniów w ostatnich konkursach literackich.

Po rozstrzygnięciu w lutym w ZSU Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Walentynki w wierszu” II miejsce zajęła Anna Wikarjak z 3cg (opiekun pani Violetta Krykwińska), a wyróżnienie uzyskała Faustyna Bladzi z 2c (opiekun pani Sylwia Szubert).

6 kwietnia w I LO odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie dwóch konkursów poetyckich o zasięgu powiatowym w ramach VII Przeglądu Młodzieżowej Twórczości Poetyckiej im. Wojciecha Bąka. W konkursie „WOLNOŚĆ zapisana w wierszu” III miejsce zdobyła Klaudia Zaradna z 1b (opiekun pani Sylwia Szubert). Natomiast w IV edycji konkursu „Muzyka Krzysztofa Komedy Trzcińskiego słowem malowana” wyróżnienie przypadło Wiktorii Martynie z 3ep (opiekun pani Maria. Libera).

Turniej Opowiadań podsumowano w ZST 8 kwietnia. Laureatką jako zdobywczyni II miejsca została Anna Czerwińska z 2c (opiekun pani Sylwia Szubert) dzięki opowiadaniu „Opowieść o (prze)życiu”.

W konkursie powiatowym „Poetycka wiosna” organizowanym przez ZSU I miejsce zajęła Natalia Pokrywa z 2c (opiekun pani Sylwia Szubert), III miejsceGabriela Krakowska z 1c; wyróżnienie otrzymała Wiktoria Martyna z 3ep (opiekunem obu uczennic jest pani Maria Libera).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!