Drezno zdobyte! ;)

92 uczniów podbiło w piątek, 1 grudnia, stolicę Saksonii. Pełni energii młodzi podróżnicy wraz z opiekunami wyruszyli w drogę wczesnym rankiem, aby jak najwięcej zobaczyć, przeżyć, doświadczyć. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Higieny, następnie zwiedzanie historycznego centrum miasta, czyli m.in. Opera Sempera, Zwinger, Freuenkirche, Tarasy Bruehla. Kulminacyjnym punktem programu stały się jarmarki świąteczne, rozlokowane na największych placach i w różnych mniejszych zakamarkach urokliwego Drezna. Wizyta bardzo przypadła do gustu naszym uczniom, którzy stwierdzili, że miasto to zasłużyło na powtarzany od lat przydomek „Florencji Północy”, a swoją niepowtarzalną barokową zabudową stwarza unikalny klimat dla jednego z najstarszych europejskich jarmarków – Striezelmarkt, którego nazwa pochodzi od tradycyjnego niemieckiego strucla świątecznego. Oj działo się: pachniało cynamonem, czekoladą, słodkimi kołaczami, czyli po prostu świętami! Kiedyś na pewno tutaj wrócimy, więc AUF WIEDERSEHEN DRESDEN!

Już drugą wycieczkę do Niemiec w tym roku zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego. I zdecydowanie jest to trafiony pomysł, o czym świadczyło gromkie „Dziękujemy!” chórem wykrzyczane na zakończenie eskapady przez zmęczonych, ale pełnych pozytywnych wrażeń uczniów.