Edukacja pożarnicza praktycznie

Edukacja pożarnicza w naszej szkole zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Tak też jest w bieżącym roku szkolnym. Chęć uczestniczenia w tych zajęciach zadeklarowało ponad 30 pierwszoklasistów. Pierwszym praktycznym wtajemniczeniem były zajęcia na terenie PSP, które odbyły się 5 października. Po przybyciu na teren komendy PSP wszystkich uczestników powitał zastępca komendanta bryg. Roman Matecki, który przedstawił zadania oraz charakter pełnionej służby. Następnie uczniowie w pomieszczeniach garażowych mogli zapoznać się z wozami strażackimi oraz niezbędnym wyposażeniem. Z tak ogromnym zaciekawieniem oglądali komorę dymową, że nawet sami spróbowali pokonać jej zawiłe zakamarki. Zadowoleni pierwszoklasiści z tych terenowych zajęć wynieśli przekonanie, że podjęli słuszną decyzję wybierając edukację pożarniczą.

Zajęcia zorganizował oraz opiekę sprawował koordynator zajęć z edukacji pożarniczej pan Antoni Szczurek.