Spacer 4c uliczkami Ostrowa

Na początku października klasa 4c pod opieką pani Sylwii Szubert, nauczycielki języka polskiego, i pana Tomasza Kaczorowskiego, wychowawcy i nauczyciela języka niemieckiego, wzięła udział w wycieczce po Ostrowie z przewodnikiem PTTK – panią Marią Szubert-Kornaszewską. Uczniom została przybliżona historia takich miejsc w Ostrowie jak III LO, kościół świętego Antoniego, synagoga, cmentarz żydowski, ratusz, kościół NMP Królowej Polski, konkatedra i I LO. Został także pokazany najstarszy budynek mieszkalny w Ostrowie Wielkopolskim pochodzący z 1797 roku. Po zwiedzaniu klasa udała się do parku miejskiego, aby integrować się przy pizzy i kebabie.

Naszym maturzystom ostrowską wyprawę umiliło spotkanie pani Agnieszki Sobczak, nauczycielki biologii w naszej szkole, która przez 2,5 roku odkrywała żądnym wiedzy przyrodnikom z klasy 4c arkana biologii, by ostatecznie… zająć się Stasiem :).