Humanistyczne przeżycia biol-chemów

18 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 3c z towarzyszącymi im przyjaciółmi z klas 3a i 3f wybrali się na polonistyczno-lingwistyczną wyprawę do Wrocławia. W pierwszej kolejności odwiedzili Muzeum Pana Tadeusza znajdujące się na wrocławskim Rynku. Poszczególne grupy wzięły udział w lekcjach muzealnych poświęconym historycznym i biograficznym kontekstom „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, miały możliwość zajrzenia do rękopisu polskiej epopei narodowej, a także zderzenia się ze światem przedstawionym w eposie. Uczniowie ćwiczyli się w trudnej sztuce kaligrafii z wykorzystaniem inkaustu i gęsiego pióra, a także poznawali tajniki architektury dworków szlacheckich, romantycznej mody oraz staropolskiej kuchni.

Drugim punktem programu było uczestnictwo w spektaklu teatralnym przygotowanym na podstawie powieści Georga Orwella „Rok 1984”. Przedstawienie było wykonywane w języku angielskim. Dokonało się zatem nie tylko zweryfikowanie znajomości lektury obowiązkowej, ale także ćwiczenie sprawności w zakresie języka angielskiego.

Sprawczyniami czwartkowego zamieszania były panie Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak i Maria Libera, a dzielnie w opiece nad uczniami wspierała je pani Agnieszka Dudziak.