Klasa 3e w Trójmieście

18 października klasa 3e wraz z wychowawczynią panią Izabelą Lis i panią Justyną Jancką wyruszyła na 3-dniową wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszą miejscowością na ich trasie była Gdynia. Zwiedzili tam „Dar Pomorza” oraz „Akwarium”,  w którym mieli okazję ujrzeć dużo ciekawych i rzadko spotkanych zwierząt wodnych. Później udali się do Sopotu, gdzie w drodze na molo szli znanym deptakiem „Monciak”. Po zakończeniu spaceru udali się do hotelu, by integrować się przy obiadokolacji.

Drugi dzień poświęcony był odkrywaniu Gdańska. Na spacerowej trasie znalazło się wiele ciekawych i pięknych miejsc: ulica Długa i Długi Targ, Kamieniczki Królewskie, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa z zewnątrz, Złota Kamienica, Zielona Brama, Długie Pobrzeże, Port Gdański, Brama Chlebnicka, Brama Mariacka, Brama Św. Ducha, Brama Żuraw, Brama Świętojańska, Brama Straganiarska. A wieczorem zmęczeni wycieczkowicze kontynuowali integrację miedzy innymi grając w głuchy telefon.

Trzeciego dnia nasi uczniowie wraz z opiekunkami i przewodnikiem wyruszyli do Malborka. Zwiedzili średniowieczny zamek, zobaczyli piękne zbroje, miecze i dawny sprzęt. Na koniec zobaczyli największy na świecie obraz przedstawiający końcową fazę bitwy pod Grunwaldem autorstwa Jana Matejki. Po zwiedzaniu wyruszyli w podróż powrotną do Ostrowa Wielkopolskiego.