Reaktywacja Edukacji Prawnej

16 października nastąpiła reaktywacja w III LO Edukacji Prawnej w nowej, zmienionej formule. Dzięki propozycji Krajowej Izby Adwokackiej mieliśmy pierwszą w tym roku szkolnym możliwość zapoznania się z niełatwą materią prawną i to w zakresie, który może dotyczyć każdego z nas. Mecenas Damian Grzeszczyk wprowadzał nas w zagadnienia związane ze stalkingiem i hejtem. Czy wiecie, czym się różni niezręczna adoracja od uporczywego stalkingu? Albo natrętny hejt od konstruktywnej krytyki? My mieliśmy szansę się dowiedzieć, a nawet podyskutować o tym na przykładach – czyli tak zwanych casusach. Przed nami jeszcze kilka spotkań w tym i w następnym roku. Spotkania grupy Edukacji Prawnej będą się odbywały raz w miesiącu, a następne zajęcia planowane są na terenie… Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Jeśli nie nastąpi trzęsienie ziemi, opowiemy o tym w kolejnej relacji. I pamiętajmy – Ignorantia iuris nocet – czyli, że dobrze jest być z Prawem za pan brat!