Najlepszy geograf Wielkopolski w III LO!

Jan Potaśniczak, uczeń klasy 3a, został laureatem etapu okręgowego XLIX Olimpiady Geograficznej w Poznaniu, zajmując ostatecznie 1 miejsce. Natomiast Zuzanna Andrzejak, uczennica klasy 4a, zajęła wysokie 20 miejsce. Gratulacje dla naszych olimpijczyków, którzy godnie reprezentowali III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim.

Etap okręgowy Olimpiady Geograficznej odbył się 4-5.02.2023 r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. Do tych eliminacji zakwalifikowało się 72 uczniów z całej Wielkopolski, wśród nich znalazło się dwoje z III LO, którzy reprezentowali powiat ostrowski. Dwudniowe zmagania olimpijskie polegały na rozwiązaniu trzech testów wiedzy, quizu multimedialnego i wypowiedzi ustnej przed jury na wylosowany temat.

Ostateczne zatwierdzenie wyników etapów okręgowych XLIX Olimpiady Geograficznej z całej Polski zostanie ogłoszone przez Komitet Główny w Warszawie w połowie marca.

Naszym dzielnym olimpijczykom towarzyszyli w Poznaniu: pani Donata Kasprzak, nauczycielka geografii oraz pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i dyrektor szkoły.

Jan Potaśniczak, który okazał się niepokonanym w Poznaniu, rozpoczyna przygotowania do etapu centralnego Olimpiady Geograficznej, który odbędzie się w dniach 20-23.04.2023 r. w Katowicach. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Janka i życzymy powodzenia. Warto dodać, że rok 2023 rozpoczął się dla ucznia wielkimi sukcesami, gdyż Janek miesiąc temu został zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu o Republice Słowackiej w Krakowie. Opiekunem naukowym ucznia jest pan Przemysław Zimniak.