VII Ostrowska Lekcja Geografii już za nami

W auli III LO już po raz siódmy na zaproszenie dyrektora szkoły, pana Przemysława Zimniaka, odbyło się bardzo interesujące spotkanie z geografią, turystyką i  biznesem. Prowadzącym był Adrian Schubert, absolwent III LO, podróżnik i praktyk z wieloletnim doświadczeniem w branży turystycznej, współwłaściciel biura IDEAL Travel i pilot wycieczek. Młodzież przybyła na Ostrowską Lekcję Geografii dowiedziała się między innymi o realiach branży turystycznej oraz podróżowaniu. Prelegent odwiedził ponad 90 krajów na świecie, ale tematem wiodącym była wyprawa na Półwysep Indochiński, gdyż prowadzone przez Pana Adriana biuro, które jest liczącym się turoperatorem, organizuje w ostatnim czasie sporo wyjazdów turystycznych głównie do krajów południowo-wschodniej Azji. Po części oficjalnej młodzież zadawała liczne pytania związane z wyprawami na kontynent azjatycki. Dwie godziny spędzone w auli III LO zaowocowały wśród młodzieży chęcią poznawania świata i podjęciem pracy w branży turystycznej.